Nuo 2020 m. rudens VšĮ „Pelėdų kava“ paskutinį mėnesio trečiadienį Žaliakalnio ir Kauno bendruomenei rengia vakarus, skirtus geresniam miesto istorijos, kultūros, kulinarijos tradicijų pažinimui. Iš viso iki šio pavasario jau surengta keturiolika susitikimų prie gilių kavos puodelio. 

Po su COVID-19 karantino laikotarpiu susijusių apribojimų nulemtos pertraukos, 2022 m. kovo 30 d. „Pelėdų kava“ vėl pakvietė susitikti prasmingai veiklai. Sugiharos namuose (Vaižganto g. 30) prisiminėme šių namų statytoją, Pirmosios Respublikos švietimo ministrą, Žemės ūkio akademijos rektorių, profesorių, agronomą pievininką Juozą Tonkūną (1894 III 20 – 1968 V 6 d.).

Vilos Vaižganto gatvėje statytojai 

Išskirtinio talento, energijos mokslininkas 33 metų tapo profesoriumi, 34 – rektoriumi, 40-ties – ministru. 1941 m. buvo ištremtas į Sibirą, kalintas Vladimiro kalėjime, į Lietuvą grįžo 1955 metais, dirbo žemės ūkio institute Dotnuvoje, dėstė LŽUA Kaune.

Apie profesoriaus mokslinę veiklą ir jos pėdsakus išliekančius šiandienoje papasakojo specialiai iš Akademijos (Dotnuvos) atvykusi Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Augalų mitybos ir agroekologijos skyriaus vyriausioji mokslo darbuotoja dr. Žydrė Kadžiulienė.

„Pelėdų kavos“ gidas Jonas Oškinis pristatė Tonkūnų vilos projektuotoją, architektą Juozą Milvydą (1914 – 1941), tragiškai žuvusį vos 27 metų 1941 m. Birželio sukilimo metu.

Sugiharos namų (VšĮ „Sugiharos fondas – diplomatai už gyvybę“;  http://www.sugiharahouse.com/lt) direktorius Ramūnas Janulaitis pristatė pastatą ir jame įrengtą ekspoziciją, kalbėjo apie jo renovaciją ir Tonkūnų paliktus pėdsakus.

Renginio dalyviai tradiciškai vaišinosi „Pelėdų kavos“ dovanojama lietuviška gilių kava.

Balandį domėsimės ąžuolais

Paskutinio mėnesio trečiadienio tradiciją „Pelėdų kava“ ketina pratęsti balandžio 27 d., kai lankysimės VDU Botanikos sode (https://botanika.vdu.lt/).

Nuo 18 val. ekskursijoje gidas supažindins su atnaujintu Aukštosios Fredos dvaru, o vėliau keliausime į pačiame Botanikos sode esančioje Birutės Galdikas vardu pavadintą ąžuolų giraitę (https://botanika.vdu.lt/aplankyti/birutes_galdikas_azuolu_giraite).

Iš renginio sugrįšite praturtėję žiniomis apie lietuviškų ąžuolų galią, o taip pat – kaip atėjus pavasariui, tinkamai ir taisyklingai pasisodinti ąžuoliuką.

Palikite komentarą