DUK

DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

Ar gilių kava lietuviškas gėrimas?

Gilių kava yra žinoma visur, kur auga ąžuolai – Europoje, Amerikoje, tačiau visur ji yra ruošiama savaip. Mūsų gilių kava pagaminta iš Lietuvos miškuose, ekologiškoje aplinkoje surinktų gilių. Taip pat daug apie savo mamų ir močiučių gilių kavos ruošimo receptus pasakoja mūsų renginių dalyviai iš Žaliakalnio. Esame tikri – įsigiję gilių kavos, parsinešite į namus truputį nepakartojamo skonio.

Ar gilių kava nekarti?

Taip, gilių sudėtyje tikrai yra taninų – medžiagų, kurios reguliuoja virškinimą, gerina apetitą. Visgi išradingos šeimininkės jau nuo seno žino būdus įveikti kartumą – gilės mirkomos pvz. piene, tik vėliau džiovinamos ir malamos. Todėl gilių kavos skonis išlieka pikantiškas, bet labiau švelnus ir „apvalus“.

Kokios yra gilių kavos naudingos savybės?

Gilių kava – tai ne tik su niekuo nesulyginamo, savito skonio gėrimas be kofeino. Gilėse yra vitaminų B1 (tiamino), B2 (riboflavino), B3 (niacino), B5 (pantoteno rūgšties), B6 ir B9 (folio rūgšties). Juose rasime ir naudingų mineralų, tokių kaip kalcis, varis, magnis, manganas, geležis, kalis ir cinkas.

Gerai, o ką tai duoda?

Gilės gerina virškinimą, padeda išvengti diabeto, gerina cholesterolio balansą ir stiprina širdį. Gilių miltai dėl didelio kompleksinių angliavandenių kiekio, suteiks jums energijos. Gilių kava taip pat yra sveikesnė alternatyva nei cukrus energetiniuose gėrimuose, kurie suteikia tik trumpus energijos antplūdžius.

Gilių kavoje esantys mineralai, tokie kaip fosforas, kalis ir kalcis (ypač kalcis, kurio gilėse itin daug), padės stiprinti kaulų sveikatą ir užkirs kelią osteoporozei. Ąžuolo gilėse gausu B grupės vitaminų, įskaitant niaciną, tiaminą ir riboflaviną, kurie yra labai svarbūs medžiagų apykaitai ir fermentiniams procesams organizme reguliuoti.

Pagaliau, gilių kava padės jums sveikti, nes gilės yra turtingas baltymų šaltinis, o jie yra pagrindiniai sveikos gyvensenos komponentai. Baltymai labai svarbūs kuriant naujus audinius ir ląsteles, atkuriant pažeistas vietas ir greitam gijimui po traumos ar ligos. Todėl gilių įtraukimas į savo mitybą padeda pagreitinti sveikimą ir sveikatos taisymąsi.

Kiek galima išgerti gilių kavos?

Gilių kavoje nėra kofeino, tad ji nesutrikdo miego, ją galime pasiūlyti savo mažiesiems ar tiems kurie vengia gluteno. Beje, rašytiniai šaltiniai liudija, kad garsus kompozitorius ir pianistas Frederikas Šopenas per vakarą išgerdavo… 8 puodelius gilių kavos!

Kas sukūrė „Pelėdų kavos“ logotipą?

Už savo logotipą ir visą stilių esame dėkingi Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto absolventei Gintarei Radionovaitei (https://www.facebook.com/ginciux.radionovaite). Tai jos diplominis darbas, rekomenduojame Gintarę!