Apie mus

Veikla

Žaliakalnyje nuo amžių augo legendinis Kauno Ąžuolynas. Juk net pats Pelėdų kalnas kadaise vadintas Ąžuolų kalnų. Nenuostabu, kad išradingos miesto šeimininkės Pirmosios Respublikos laikais ir dar seniau skrudindavo gilių kavą. „Pelėdų kava“ skatina tradiciją paskutinį mėnesio trečiadienį kviesti bendruomenės narius aplankyti naujas rajone vykstančias parodas, susipažinti ir aptarti kaimynystėje vykstančią kūrybą. Išgirstame ir daug istorijų, kaip skirtingai ruošta ir pateikta gilių kava.

„Pelėdų kava“ šiltuoju metų metu rengia ir temines ketvirtadienio pavakarės ekskursijas, per kurias pasakojama apie Žaliakalnyje gyvenusius ir gyvenančius architektus, dailininkus, rašytojus, kitus įdomius žmones. Norėdami atkreipti dėmesį į rajono medinių pastatų likimą, 2021 m. vasarą surengėme pasivaikščiojimų ciklą „Aš, dviratis, pirmoji meilė ir Žaliakalnio medinukai“, kuriuos baigėme bendruomeniškuose rajono kiemuose.

Artimai ir šiltai bendraujame ir su savo kaimynais – Senamiesčio, Vilijampolės, Panemunės bendruomenėmis. Dalyvaujame bendruose renginiuose su Lietuvos dailininkų sąjunga, Kauno kolegijos Menų akademija, Kauno technikos kolegija, Kauno dailės gimnazija. Mūsų veiklą plačiai remia „Kaunas 2022“ bendruomenių programa „Fluxus Labas“.

Parduotuvė

„Pelėdų kavos” ir jos socialinės veiklos misija – Žaliakalnio rajonas, kaip geriausias Lietuvoje menininkams, miesto amatininkams ir kultūros paslaugų teikėjams rajonas, kuriame jie turi sąlygas patogiai dirbti ir uždirbti.

Mes kviečiame Žaliakalnio ir viso Kauno menininkus, amatininkus pateikti savo kūrinius ir prekes, sukurtas Žaliakalnyje arba apie Žaliakalnį. Dalis pelno nuo parduotų kūrinių bus skiriama nemokamiems „Pelėdų kavos“ renginiams, skirtiems bendruomenei ir mūsų svečiams iš viso miesto.

žaliakalnis bendruomenė

Gilių kava

Gilių kava – lietuviškų ąžuolų galią perduodantis gėrimas. Iš ąžuolo gilių pagamintos skrudintos kavos receptas buvo žinomas jau Lietuvos Didžiojoje kunigaikštystėje. Gilių kavą mini XVIII a. LDK pakraštyje gyvenęs garsus botanikas ir kunigas Kristupas Klukas, apie ją rašoma 1845 metais Vilniuje išleistame Juozapo Geraldo Vižyckio „Ekonominiame herbariume“. Gilių kava nuo jaunystės mėgavosi ir vienas iš garsiausių Europos romantinių kompozitorių Frederikas Šopenas.

Unikalius jos paruošimo būdus žino Amerikos, Anglijos, Vokietijos, Suomijos, Latvijos šeimininkės. Gilių kavą dažnai renkasi tie, kurie nori pasimėgauti karštu gėrimu be kofeino. Į gilių kavos receptą neretai įeina natūralus arba riešutų, sojų pienas be priedų. Prie gilių kavos derinami ir saviti kepiniai.